Palu Yatılı Bölge Ortaokulu Tübitak Destekli Bilim Fuarı Düzenledi
Palu ilçesinde bir ilk olarak Palu Yatılı Bölge Ortaokulu (YBO) Tübitak destekli bilim fuarı düzenledi.
Palu Yatılı Bölge Ortaokulu Tübitak Destekli Bilim Fuarı Düzenledi

Perşembe günü saat 10:30`da Palu Kaymakamı Mehmet Öztürk, Palu Belediye Başkanı M. Sait Dağoğlu, Milli Eğitim Müdürü ile Okul yöneticileri ve diğer kurum amirleri katıldı.  Palu Yatılı Bölge Ortaokulu`nun spor salonunda TÜBİTAK destekli olarak düzenlenen fuar 2 gün sürecek.

Palu`da bir ilk olan fuara katılımın yoğun olduğu ve 52 proje ile rekor bir başvurunun olduğunu belirten Yatılı Bölge Ortaokul Müdürü Sedat Hekimoğlu  şunları belirtti;

HABERİN VİDEOSU


Palumuz ve okulumuzda bir ilk olarak gerçekleştirdiğimiz Tübitak bilim şenliğine çok yoğun bir katılım var. Sadece bilim şenliği olarak değil görsel sanatlar ve tasarım alanında da öğrencilerimiz birçok ürünü sergileme alanı buldular. Bilime aç olarak yetişen bu yatılı güvercinlerimiz çok güzel eserler ortaya çıkardılar. Normalde Tübitak 4006 Bilim Fuarına 10 proje ile çıkabilirdik. Ama rekor başvuru yaptı öğrencilerimiz. Toplamda 52 başvuru oldu. Öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.” dedi.

Daha sonra sergi alanını gezen Kaymakam ve beraberindeki heyet sergilenen ürünler hakkında öğrencilerden uygulamalı bilgi aldılar. Kaymakam Öztürk öğrencileri tebrik etti. 


Kategori: EĞİTİM
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-