Arıcak`ta Tarihi Sorun Çözüm Yoluna Girdi
Arıcak İlçesinin arazilerinin büyük bir kısmı Vakıf arazisi olması nedeniyle sorunları oluşuyordu. Sorunun giderilmesi için İlçe Kaymakamlığı ve Vakıflar Bölge Müdürlüğü çözümü konusuda anlaştı.
Arıcak`ta Tarihi Sorun Çözüm Yoluna Girdi

Arıcak İlçesinin arazilerinin büyük bir kısmı  Vakıf arazisi olması nedeniyle sorunları oluşuyordu. Sorunun giderilmesi için İlçe Kaymakamlığı ve Vakıflar Bölge Müdürlüğü  çözümü konusuda anlaştı.

Arıcak İlçe Kaymakamı Mevlüt ŞEKERCİ ilçemizde göreve başladığı ilk günden itibaren,halkın yüz yıllardır kullandığı arazilerin, 1179 tarihinde kurulan Osman Bey Oğlu Seyit Ömer Bey Vakfına kayıtlı olması nedeniyle halkın yaşamış olduğu problem ve sıkıntıların giderilmesi girişimlerde bulundu.

Bu amaçla Kaymakam ŞEKERCİ Malatya Vakıflar Bölge Müdürüyle görüşmek üzere randevu talep ederek, alınan randevu ile  İlçe Kaymakamı, İlçe Belediye Başkanı ve İlçe Siyası Parti  Temsilcileri ile birlikte Vakıflar Bölge Müdürü ile görüşüldü.

Daha sonra Kaymakam Mevlüt ŞEKERCİ Vakfın Mütevelli Heyeti ile irtibata geçerek, sorunun çözülmesi için yapılması gerekenler hususunda,  görüş alışverişinde bulunmak üzere Vakıf Mütevelli Heyeti Üyelerini İlçeye davet etti. Vakıf Mütevelli Heyeti Temsilcileri ile Kaymakamlık Makamında, İlçe Belediye Başkanı, İlçe Siyasi Parti Temsilcileri, İlçemiz Merkez Mahalle Muhtarları ile birlikte bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda sorunun çözülmesi hususunda yapılması gerekenler görüşüldü. taraflarca belirlenen fiyat üzerinden arazilerin kullanıcılar tarafından vakıftan satın alınmasına karar verildi.

Vakıf arazilerinin kullanıcılar tarafından satın alınması hususunda yapılması gereken iş ve işlemlere en kısa süre içerisinde başlanacağı kararlaştırıldı.

 

Kategori: ARICAK
yusuf yılmaz
8 ay önce

Yazının tamamını okudum ve yorumda yapmadım ben olayların içinde olan biri olarak yapılan haberi değerlendirdim Hatalı olduğum bir varsa belki daha nezaketli yazabilirdim Haberi değerlendirmek gerekirse ilk fotoğraf Malatya vakıflar bölge müdiresi ve Arıcak heyeti ve hemen fotonun altında vakıflar bölge müdürlüğü ile anlaşıldı yazması bu sorunu bölge müdürlüğü çözmüş havası vermiş ben bu durumu eleştirdim. Eleştirmek kanımca en doğal hakkım 261 yıl önce Palu da kurulan bir vakfa sahip çıkmak hem bu vakfın mirasçısı (evladı ) olmam hemde Palulu biri olarak benim bir hakkım diye düşünüyorum sorunun çözümü için 1 yıldan fazladır vakıf evlatlarının yoğun çabalarıyla büyük fedakarlıklar yaparak çözdüler bu sorunun çözülmesi için harcanan bu emeğin bölge müdürlüğüne verilmesi beni üzdü yani işin özü Arıcak taki bu sorunu Palulu bir aile çözdü Malatya bölge müdürlüğü değil saygılarımla

Lutfen Yaziyi bir daha okuyun
8 ay önce

Sayın yılmaz yazıyı okumadan ilk paragrafa göre yorum yapmışsın. Bende okudum amma ilk paragrafta vakiflar çözüm konusunda anlaştı deniyor. Yazının içeriğinde okuduğum kadarıyla arazilerin satışı konusunda mütevelli ile anlaşmaya varıldığı ve vakiftan satın alınması ile ilgili işlemlere başlanacağı yazmış.

Yusuf Yılmaz
8 ay önce

Vakıf arazilerini sanki malatya bölge müdürlüğü satmış gibi gösteriyorsunuz konu hakkında kes kopyala haber yapmışsınız 3 fotoda sağda oturan üç kişi biri amcam babam ve amcaoğlu vakıf ailemize aitir bilginize satışıda biz yaptık

YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-