Malatya Bu Son 28 Şubat Olsun Dedi
Mazlum Der öncülüğünde Türkiye geneli her hafta çarşamba günleri yapılan bu son 28 şubat olsun konulu basın açıklamasına Malatya Adliyesi önünde 5. Basın açıklaması yapıldı.
Malatya Bu Son 28 Şubat Olsun Dedi

Mazlum Der öncülüğünde Türkiye geneli her hafta çarşamba günleri yapılan bu son 28 şubat olsun konulu basın açıklamasına Malatya Adliyesi önünde 5. Basın açıklaması yapıldı.

Kanaat önderleri ve stk ların destek verdiği açıklamaya Malatya Hüdapar il başkanı M. İlker Dönmezer ve il yönetiminden bir heyet de katıldı.

Adliye ÖnündeMalatya Mazlum-Der Yönetim Kurulu Üyesi Şaban Kocaman basın açıklamasını okudu;

 “42 bayram, babasız büyüyen çocuklar, cezaevlerinde yaşlanan gençler ve torun sahibi olan babalar, bin bir hastalıkla boğuşan dedeler, bitmeyen 28 Şubat soğuğunun hesabı sorulmamış bedeli olarak hepimizin imtihanı olduğu önümüzde duruyor. 28 Şubat; hukuk, medya, siyaset ve bürokrasi kültürümüze pompaladığı ve etkisi halen süren çarpıklıklar bir yana, hapsettiği ve 20 yılı aşkın sürelerdir cezaevlerinde tutulan siyasi mahpuslar yönünden devam eden bir darbedir. Bu darbe her şubat ayında tarihten kesitler sunarak ya da nostaljik söylemlerle geçiştirilemeyecek bir mazlumiyeti en kaba haliyle devam ettirmektedir.”

Bu Şubatın da böyle geçmemesi adına 28 Şubat Davasının karar duruşmasının da yapılacağı önümüzdeki hafta yani 14 Şubat Çarşamba günü neredeyse her cenahtan 28 Şubat mahpusunun 20 yılı aşkın bir süredir tutulduğu Bolu Cezaevi önünde basın açıklaması yapacağımızı deklare ederiz. Bu çerçevede soruna duyarlı bütün sivil toplum örgütlerinden, basın yayın organlarından ve diğer kişi ve kurumlardan söz konusu çalışmalara katkı sağlamalarını beklediğimizi ifade ediyor, bugüne kadar katkı sunan her kişi ve kuruma teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Mazlum-Der olarak tekraren;

 28 Şubat Siyasi Yargı Kararları İptal Edilsin!

28 Şubat Mahpusları Derhal Serbest Bırakılsın!

Talebimizi vurgular, konuya duyarlı herkesi önümüzdeki Çarşamba Bolu Cezaevi önünde yapacağımız açıklamaya bekleriz.” Dedi.

 

Kategori: GÜNCEL
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-